OFERTA

  • porady prawne
  • opinie i ekspertyzy prawne
  • pisma urzędowe
  • pisma procesowe
  • umowy
  • zastępstwo procesowe
  • sprawy rejestrowe
  • windykacja należności
  • mediacja
  • spadki

Porady prawne

Porady prawne prowadzone przez kancelarię Jakuba Mańczaka w Gdyni pozwalają na znalezienie argumentów w sprawach, które reguluje ustawodawstwo Rzeczypospolitej Polskiej. Często nowelizacje ustaw oraz zmiany regulacji prawnych sprawiają, że przeciętny obywatel nierzadko nie zna obowiązujących przepisów. Ich zrozumienia nie ułatwia mu także zawiły język, w jakim tworzone są akty prawne. Dlatego też, aby wyjaśnić skomplikowane i niejasne kwestie prawne, musi się on zwrócić do prawników, którzy na bieżąco śledzą wszelkie zmiany zachodzące w przepisach.

Opinie prawne

Sporządzamy opinie prawne, dotyczące m.in. rozwodów, spraw spadkowych, alimentów czy sporów sąsiedzkich. Pomagamy zrozumieć niuanse ustawodawstwa, gdy Klient nie jest pewny zakresu działań podejmowanych wobec niego przez określone instytucje. Poza regulacjami cywilnymi zajmujemy się świadczeniem porad z obszaru prawa rodzinnego, gospodarczego, spadkowego, a także pracy i ubezpieczeń społecznych.

Kiedy udać się po poradę prawną?

Często można nie zdawać sobie sprawy, jak wiele aspektów naszego codziennego życia reguluje ustawodawstwo w Polsce. Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do legalności jakichkolwiek działań czy procedur, warto skorzystać z pomocy znawców prawa. W naszej kancelarii pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień zajmują się badaniem poszczególnych regulacji i ustaw oraz na bieżąco śledzą wszelkie zmiany prawne. Ich wiedza prawnicza i długoletnia praktyka pozwolą na wskazanie odpowiednich rozwiązań dla przedstawionych problemów.

W jakich przypadkach warto zatem udać się po poradę prawną? W naszej kancelarii pomożemy Państwu np. ustalić rację poszczególnych stron w sporach sąsiedzkich. Z pomocy doradczej można także skorzystać, gdy potrzebują Państwo porady prawnej dotyczącej sprawy rozwodowej, podczas ustalania alimentów albo w przypadku wątpliwości co do swoich praw do otrzymania pełnej opieki nad dzieckiem. Opinia prawna wydana przez fachowca ułatwi rozwiązanie problemu oraz rozwieje wątpliwości, które mogą się pojawić w związku z różnymi działaniami i sprawami prawnymi.

Dlaczego warto udać się po poradę prawną?

Język, jakim posługują się adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, a także politycy podczas ustalania aktualnego ustawodawstwa, jest skomplikowany. W związku z tym może być on trudny do zrozumienia dla osób nieposiadających wykształcenia prawniczego. W efekcie łatwo jest się im przez to pogubić w regulacjach prawnych i niepoprawnie zinterpretować pewne zapisy. Dlatego, aby mieć pewność, że podejmowane przez nich działania prawne są legalne, powinni skorzystać z porad prawnych.

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

W naszej kancelarii doradztwo prowadzi Jakub Mańczak. Jest to radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem, posiadający szczegółową wiedzą na temat obszaru prawnego, w ramach którego świadczy pomoc. Każdy adwokat powinien cechować się skrupulatnością, obiektywizmem i ogromną wiedzą, żeby skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy i udzielać adekwatnych porad. Tymi wartościami kierujemy się w naszej pracy.