OFERTA

  • porady prawne
  • opinie i ekspertyzy prawne
  • pisma urzędowe
  • pisma procesowe
  • umowy
  • zastępstwo procesowe
  • sprawy rejestrowe
  • windykacja należności
  • mediacja
  • spadki

Porady prawne

Jest to dziedzina, która dla osoby na co dzień nie zajmującej się tym obszarem, może być bardzo skomplikowana. Porady prawne prowadzone przez kancelarię Jakuba Mańczaka w Gdyni pozwalają na znalezienie argumentów w sprawach, które reguluje ustawodawstwo Rzeczypospolitej Polskiej. W dobie ustaw i regulacji, które na pierwszy rzut oka brzmią podobnie, może okazać się konieczne otrzymanie pomocy w zrozumieniu wielu skomplikowanych kwestii. W ramach działalności naszej kancelarii z Gdyni, świadczymy naszym Klientom usługi porad między innymi z zakresu prawa cywilnego i innych obszarów.

Obszary specjalizacji kancelarii z Gdyni

Porady, które świadczymy, dotyczą między innymi kwestii rozwodów, alimentów, sporów sąsiedzkich, a także pomagamy zrozumieć niuanse ustawodawstwa w momencie, kiedy Klient nie jest pewny zakresu działań podejmowanych wobec niego przez określone instytucje. Poza regulacjami cywilnymi, zajmujemy się świadczeniem porad z obszaru prawa rodzinnego, gospodarczego, spadkowego, a także pracy i ubezpieczeń społecznych.

W celu zapoznania się z całością świadczonych przez nas usług warto sprawdzić zakładkę “Oferta”, gdzie wyszczególniono szeroki zakres działań naszej kancelarii.

Kiedy udać się po poradę prawną?

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, jak wiele aspektów naszego codziennego życia reguluje ustawodawstwo w Polsce. W momencie, kiedy macie Państwo wątpliwości, co do legalności lub słuszności wielu działań, warto udać się do odpowiedniej kancelarii prawnej, gdzie specjaliści, którzy na co dzień zajmują się badaniem poszczególnych regulacji i ustaw, doradzą, jak najlepiej jest postępować w określonej sytuacji.

Kiedy jednak najlepiej udać się po wspominaną już poradę prawną? Kiedy nie są Państwo, co do racji poszczególnych stron w sporach, na przykład sąsiedzkich. Warto także udać się po pomoc doradczą do odpowiedniej kancelarii adwokackiej, w momencie, kiedy potrzebują Państwo porady prawnej z zakresu rozwodu czy podczas ustalania alimentów, a także w momencie, kiedy mają wątpliwości, co do swoich racji w otrzymaniu pełnej opieki nad dzieckiem.

Dlaczego warto udać się po porady prawne?

Język, jakim posługują się adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, a także politycy podczas ustalania aktualnego ustawodawstwa, jest trudny i skomplikowany. Co więcej, niektóre słowa rozumiane są w nieco inny sposób niż jak je rozumiemy na co dzień. W regulacjach prawnych łatwo jest się przez to pogubić, a co za tym idzie można z łatwością niepoprawnie intepretować pewne zapisy. Dlatego też konieczne jest korzystanie z porad z tego zakresu, tak aby mieć pewność, że podejmowane działania są legalne lub, aby się upewnić, że w sporze faktycznie mamy rację.

Dlaczego nasza kancelaria adwokacka?

Doradztwo z wymienionych obszarów w ramach prowadzonej kancelarii z Gdyni prowadzi Jakub Mańczak. W celu zapewnienia Klientom profesjonalnego doradztwa, adwokat, który się tam zajmuje, powinien przede wszystkim charakteryzować się szczegółową wiedzą na temat obszaru, w ramach którego świadczy pomoc. Co więcej powinien bez emocji podchodzić do zgłaszanych mu kwestii i chłodnym okiem, obiektywnie podejmować się analizą i oferowaniem doradztwa w zakresie problemu, z jakim przyszedł do niego Klient.