- porady prawne
- opinie i ekspertyzy prawne
- pisma urzędowe
- pisma procesowe
- umowy
- zastępstwo procesowe
- sprawy rejestrowe
- windykacja należności
- mediacja
- spadki
Mediacja
W niektórych przypadkach spraw sądowych, stosuje się zamiast samej rozprawy, formułę rozstrzygania, w której występuję mediator. W każdym dużym mieście przeprowadza się mediacje. Gdańsk to z jedno z tych miast w którym bez problemu znajdziemy Radcę prawnego, który wspomoże nam w mediacjach.
Mediacje stanowią jedną z alternatywnych dla postępowania sądowego. Są metodą rozwiązywania kwestii spornych stron. Stosuje się je przy rozwiązywaniu wszystkich rodzajów konfliktów, w tym cywilnych, gospodarczych i karnych. Przystąpienie do nich jest dobrowolne, a ustalenia zawarte w ich trakcie są poufne. Mediator sądowy, który z ramienia tej instytucji prowadzi mediacje, powinien w ich trakcie dążyć do usatysfakcjonowania obu stron. Olbrzymią zaletą mediacji jest to, że są one po prostu tańsze niż jakiekolwiek postępowanie sądowe. Sam radca prawny może wspomóc swojego klienta w zrozumieniu umowy, które zostanie przygotowana przez sąd, ma też prawo nawiązać kontakt z drugą stroną mediacji i negocjowanie zasad porozumienia. Ostatecznie powinien wspierać, doradzać i przede wszystkim informować klienta o zasadach propozycji strony przeciwnej i konsekwencjach, jakie niosą dla klienta.
Radca prawny ma także obowiązek dopilnować, aby ostateczna umowa, która zostanie przygotowana na koniec mediacji, właściwie zabezpieczała wszelkie interesy jego klienta. Doświadczenie i posiadanie odpowiedniej wiedzy sprawi, że klient będzie się czuł pewniej i przede wszystkim dużo bezpiecznej podczas niełatwych przecież negocjacji w sporze sądowym.