OFERTA
  • porady prawne
  • opinie i ekspertyzy prawne
  • pisma urzędowe
  • pisma procesowe
  • umowy
  • zastępstwo procesowe
  • sprawy rejestrowe
  • windykacja należności
  • mediacja
  • spadki
Home » Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe

Nasza kancelaria prawna zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług z zakresu prawa spadkowego. Swoją ofertę kierujemy do spadkobierców, którzy odziedziczyli majątek po śmierci bliskich. Pomagamy w zrealizowaniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem spadku oraz podejmujemy się reprezentowania interesów Klientów w procesie o należny spadek i zachowek. Udzielamy profesjonalnych porad odnoszących się do zasad dziedziczenia dóbr materialnych po zmarłych członkach rodziny.

Ponadto bierzemy na siebie odpowiedzialność za prowadzenie spraw dotyczących rozmaitych roszczeń natury finansowej. Oferujemy także kompleksową pomoc osobom, które planują sporządzić testament – dbamy, by dokument miał odpowiednią treść oraz formę zgodną z obowiązującymi przepisami. Nasi adwokaci pomogą Państwu rozwiązać kwestie związane z prawem spadkowym, a także innymi dziedzinami prawa.

Pomoc w przeprowadzeniu spraw spadkowych

Mamy świadomość, że spadek jest ostatnią rzeczą, o której myślą pogrążeni w bólu po stracie bliskich krewni. Jednak jest to ważna kwestia i nie należy jej pomijać. Warto powierzyć dopilnowanie wszelkich spraw spadkowych w ręce doświadczonego adwokata lub radcy prawnego do spraw spadkowych. Z naszej strony oferujemy pełen profesjonalizm oraz dużą wiedzę z zakresu prawa spadkowego. W imieniu Klientów czuwamy nad zachowaniem wszystkich obowiązujących terminów. Dbamy także o to, aby zasądzony podział majątku pomiędzy spadkobierców przebiegł sprawiedliwie. Podejmujemy się również prowadzenia spraw o podważenie testamentu, jeśli zachodzą przesłanki do jego unieważnienia.

Usługi z zakresu prawa spadkowego

Nasza kancelaria adwokacka zajmuje się też realizacją wszystkich procedur związanych z przyjęciem bądź odrzuceniem spadku. Sprawdzamy stan odziedziczonego dobytku pod kątem ewentualnych długów na nim ciążących. Na tej podstawie pomagamy Klientom podjąć decyzję co do ewentualnego zaakceptowania przekazanego przez spadkodawcę majątku wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza lub zrezygnowania z niego.

Świadczymy również porady związane z uzyskaniem spadku, sporządzeniem testamentu i innymi zagadnieniami dotyczącymi dziedziczenia. Wyjaśnimy kwestie podatkowe, a także dopilnujemy zgłoszenia otrzymania majątku w Urzędzie Skarbowym. W naszej kancelarii zajmujemy się prowadzeniem wszelkiego rodzaju dokumentacji, przygotowywaniem wniosków i pism procesowych, niezbędnych do otrzymania bądź odrzucenia spadku. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych czy negocjacjach, a także pośredniczymy w kontaktach z notariuszem.

Jeżeli potrzebują Państwo jakiejkolwiek pomocy związanej z prawem spadkowym, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią adwokacką w Gdyni – z chęcią pomożemy! Warto w kwestiach prawnych zdać się na doświadczonych adwokatów lub radców prawnych.